Silny wzrost energii z biopaliw

Silny wzrost energii z biopaliw

Według Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA) od 2016 roku światowe elektrownie wykorzystujące biopaliwa wzrosły o 5 GW.
Wzrost wykorzystania biomasy odnotowuje się głównie w Chinach. Europa zajmuje drugie miejsce w zwiększaniu liczby peletów, brykietów i paliwa wieprzowego. Trzecie miejsce zajmuje Ameryka Południowa.
Wiadomo, że przemysł chiński zużywa najwięcej węgla na świecie. Ten kraj ma jedną z najbardziej zanieczyszczonych atmosfer na świecie. Jednocześnie Chiny przyjęły program przejścia na biopaliwa tam, gdzie to możliwe. Produkuje kilka milionów ton granulatu drzewnego i rolno-przemysłowego do użytku lokalnego. Niewielka ilość biopaliw sprowadzana jest z krajów sąsiednich. Chińskie zakłady energetyczne nie wymagają drogich i wysokiej jakości biopaliw, ale zużywają lokalne pelety i brykiety niskiej jakości.
Natomiast europejskie firmy aktywnie współpracują z rosyjskimi i ukraińskimi producentami peletów, brykietów i paliwa wieprzowego zwiększając import tego biopaliwa.

(EN) Callback (EN) Fill out a questionnaire
Callback